Open Procurement Albania

Punime pastrimi kanalesh paresore, dytesore & ushqyes ujëmbledhesave (rezervuari)

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Has
Institucioni Prokurues Bashkia Has
Objekti i Tenderit Punime pastrimi kanalesh paresore, dytesore & ushqyes ujëmbledhesave (rezervuari)
Nr. Reference REF-70042-05-22-2023
Vlera / Fondi Limit 5 333 333,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 23-05-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 02-06-2023
Data e mbajtjes se tenderit 02-06-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. “PE - VLA – KU” SHPK
2. BOE “INA”SHPK & “PRO GREEN”SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • PE-VLA-KU SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 4 641 333,00
  Data e shpalljes se fituesit 09-06-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 5569599
  Data e lidhjes se kontrates 20-06-2023
  Kohezgjatja e kontrates Nga momenti i fillimit punimeve 20 (njëzet) dite kalendarike nga nëshkrimi kontratës dhe sipas financimit.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomike i meposhtem:
  1. BOE INA SHPK dhe PRO GREEN SHPK, per arsye:
  -Ka paraqitur oferte ekonomike me gabime aitmetike
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per PE-VLA-KU SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per PE-VLA-KU SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per PE-VLA-KU SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per PE-VLA-KU SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 57 datë 26 Qershor 2023
  Te Dhena mbi vlerat ujore, Has
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Grafiku i Punimeve

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data