Open Procurement Albania

Blerje karburant per nevojat e Bashkise Berat dhe drejtorive vartese

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Berat
Institucioni Prokurues Bashkia Berat
Objekti i Tenderit Blerje karburant per nevojat e Bashkise Berat dhe drejtorive vartese
Nr. Reference REF-70723-05-26-2023
Vlera / Fondi Limit 25 447 999,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 29-05-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 13-06-2023
Data e mbajtjes se tenderit 13-06-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. BOE GEGA CENTER GKG SHPK & GEGA OIL GROUP SHA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “GEGA CENTER GKG” SHPK - “GEGA OIL GROUP”SHA
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 25 447 999,00
  Data e shpalljes se fituesit 29-06-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 30537598
  Data e lidhjes se kontrates 21-07-2023
  Kohezgjatja e kontrates Sipas kerkesave te Bashkise Berat dhe drejtorive vartese deri ne mbarimin e sasise dhe vleres se kontrates nga data e nenshkrimit te saj.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “GEGA CENTER GKG” SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “GEGA CENTER GKG” SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “GEGA CENTER GKG” SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “GEGA CENTER GKG” SHPK viti 2019-2020

 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 66 datë 31 Korrik 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data