Open Procurement Albania

Loti II: “Mbikqyrja e punimeve për objektin: “Ndërtimi i rrugëve “Bedri Karapici”, “Hamdi Pepo” dhe “Bernardin Palja”

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues Bashkia Tirane
Objekti i Tenderit Loti II: “Mbikqyrja e punimeve për objektin: “Ndërtimi i rrugëve “Bedri Karapici”, “Hamdi Pepo” dhe “Bernardin Palja”
Nr. Reference REF-76493-08-01-2023
Vlera / Fondi Limit 1 001 399,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 02-08-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 14-08-2023
Data e mbajtjes se tenderit 14-08-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 9
Operatore Konkurues 1. BOE “G B Civil Engineering” & “Margarita Kodra PF” shpk
2. “INSTITUTI DEKLIADA - ALB” shpk
3. “NET-GROUP” shpk
4. “A & E ENGINEERING sh.p.k” shpk
5. “S&L STUDIO” shpk
6. “ARENA MK” shpk
7. “SPHAERA”&”ARKIMADE” shpk
8. BOE “A.SH. Engineering” &”ERSI/M” shpk
9. BOE“HYDRO-ENG CONSULTING & INVICTUS” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • INSTITUTI DEKLIADA - ALB
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 848 407,00
  Data e shpalljes se fituesit 13-09-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 1018089
  Data e lidhjes se kontrates 17-10-2023
  Kohezgjatja e kontrates 6 (gjashtë) muaj kalendarike duke nisur nga data e lidhjes së kontratës së sipërmarrjes për të njëjtin objekt
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasuar ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  1. BOE G B Civil Engineering dhe Margarita Kodra PF shpk, per arsye:
  -Ka paraqitur oferte ekonomike anomalisht te ulet
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INSTITUTI DEKLIADA - ALB viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INSTITUTI DEKLIADA - ALB viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INSTITUTI DEKLIADA - ALB viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INSTITUTI DEKLIADA - ALB viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 87 datë 23 Tetor 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data