Open Procurement Albania

Dhënie me qera, me konkurrim publik, të pasurisë nr. 18/4, e llojit shesh, me sipërfaqe 2400 m2, ZK. 8571, lagjja “Kongresi Lushnjes”, në përdorim të Bashkisë Lushnje.

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Lushnje
Institucioni Prokurues Bashkia Lushnje
Objekti i Tenderit Dhënie me qera, me konkurrim publik, të pasurisë nr. 18/4, e llojit shesh, me sipërfaqe 2400 m2, ZK. 8571, lagjja “Kongresi Lushnjes”, në përdorim të Bashkisë Lushnje.
Nr. Reference 1
cmimi Dysheme Leke
Lloji i Kontrates Publike Dhënie me Qera
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 14-08-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 25-08-2023
Data e mbajtjes se tenderit 25-08-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. “FRIENDS” sh.p.k.
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “FRIENDS” sh.p.k.
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 240000 leke ne muaj
  Data e shpalljes se fituesit 11-09-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates Afati i dhënies me qira është 20 (njezet) vite, duke filluar nga data e nënshkrimit të kontratës.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Çmimi fillestar i qirasë për fillimin e konkurrimit, të jetë në vlerën 240.000 lekë në muaj, sipas V.K.M-së nr. 54 datë 05.02.2014, kreu 3, pika 2, ku përcaktohet se “Kur jepet me qira truall i lirë, pra kur jepet me qira ose enfiteozë vetëm truall, tarifa dysheme e qirasë mujore është 100 lekë/m2”.
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data