Open Procurement Albania

Loti 2 Makineri kompjuterike dhe zyrash, pajisje dhe furnizime përjashtuar mobiljet dhe paketat software

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues Qendra Komunitare për Personat me Aftësi të Kufizuar Tiranë
Objekti i Tenderit Loti 2 Makineri kompjuterike dhe zyrash, pajisje dhe furnizime përjashtuar mobiljet dhe paketat software
Nr. Reference REF-78046-08-22-2023
Vlera / Fondi Limit 2 571 250,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 23-08-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 07-09-2023
Data e mbajtjes se tenderit 07-09-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 7
Operatore Konkurues 1.RO-AL
2.ERZENI shpk
3.D-2020&Co shpk
4. BOLT shpk
5.STARE TRADE ALBENIA
6.ILIR KASO
7.OPTIMA COMMUNICATION
8.MELIUS shpk
9.C.C.S
Operator Ekonomik Kontraktues
 • OPTIMA COMMUNICATION
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 968 850,00
  Data e shpalljes se fituesit 22-09-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 2362620
  Data e lidhjes se kontrates 18-12-2023
  Kohezgjatja e kontrates 31.12.2023
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1. ILIR KASO, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur pune te ngjashme

  2 .MELIUS shpk, per arsye:
  -Ka paraqitur oferte te paperfunduar

  3 .C.C.S, per arsye:
  -Ka paraqitur oferte te paperfunduar
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Më datë 16.09.2023, pranë autoritetit kontraktor dhe Komisionit të Prokurimit Publik, është administruar ankesa e operatorit ekonomik “OPTIMA COMMUNICATION” SHPK dhe objekti i ankesës lidhet me vendimmarrjen e Komisionit të Vlerësimit të Ofertave mbi kualifikimin e ofertës së paraqitur nga operatori ekonomik “RO-AL” SHPK.

  Më datë 05-12-2023, Komisioni i Prokurimit Publik ka shqyrtuar ankesë me objekt Korrigjimin e Vendimmarrjes dhe vendosi të ndryshojë përbërjen e Komisionit të Prokurimit Publik
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 105 datë 29 Dhjetor 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Formular Ankimimi “OPTIMA COMMUNICATION” SHPK
  Formular Vendimi KPP

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data