Open Procurement Albania

Masa inxhinierike për stabilizimin e rrëshqitjes së masës në kodrën e Cfakës pranë rrugës nacionale Gjirokastër- Kakavie Loti 2

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Gjirokastër
Institucioni Prokurues Bashkia Gjirokaster
Objekti i Tenderit Masa inxhinierike për stabilizimin e rrëshqitjes së masës në kodrën e Cfakës pranë rrugës nacionale Gjirokastër- Kakavie Loti 2
Nr. Reference REF-78218-08-24-2023
Vlera / Fondi Limit 40 234 286,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 30-08-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 19-09-2023
Data e mbajtjes se tenderit 19-09-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 10
Operatore Konkurues 1. BE - IS SH.P.K
2. COBIAL SHPK
3. BOE DESARET COMPANY SHPK & AURORA KONSTRUKSION SHPK
4. ERAL CONSTRUCTION COMPANY SHPK
5. BOE EUROBETON SHPK & INA SHPK
6. L.T.E CONSTRUCTION SHPK
7. LIS KONSTRUKSION SHPK
8. LLAZO SHPK
9. BOE LLUCA SHPK & Bajrami N SHPK
10. Shendelli SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • LLAZO SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 28 784 588,00
  Data e shpalljes se fituesit 17-11-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 5 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1. BE IS SH.P.K, per arsye:
  -Nuk ploteson te gjitha kriteret e pergjithshme dhe te vecanta te kualifikimit te percaktuara ne DST.

  2. BOE DESARET COMPANYSHPK dhe AURORA KONSTRUKSION SHPK,per arsye:
  -Nuk ploteson te gjitha kriteret e pergjithshme dhe te vecanta te kualifikimit te percaktuara ne DST.

  3. ERAL CONSTRUCTION COMPANY SHPK, per arsye:
  -Nuk ploteson te gjitha kriteret e pergjithshme dhe te vecanta te kualifikimit te percaktuara ne DST.

  4. BOE EUROBETON SHPK dhe INA SHPK, per arsye:
  -Nuk ploteson te gjitha kriteret e pergjithshme dhe te vecanta te kualifikimit te percaktuara ne DST.

  5. L.T.E CONSTRUCTION SHPK,per arsye:
  -Nuk ploteson te gjitha kriteret e pergjithshme dhe te vecanta te kualifikimit te percaktuara ne DST.

  6. BOE LLUCA SHPK dhe Bajrami N SHPK , per arsye:
  -Nuk ploteson te gjitha kriteret e pergjithshme dhe te vecanta te kualifikimit te percaktuara ne DST.

  7. Shendelli SHPK, per arsye:
  -Nuk ploteson te gjitha kriteret e pergjithshme dhe te vecanta te kualifikimit te percaktuara ne DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per LLAZO SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per LLAZO SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per LLAZO SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per LLAZO SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Raporti Teknik i Pergjithshem
  Raporti Topografik
  Raporti Hidrologjik
  Raporti Gjeologjik
  Metodologjia e Projektimit
  Raporti Sizmik
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Grafiku i Punimeve

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data