Open Procurement Albania

Permiresimi i banesave ekzistuese per komunitete te varfera dhe te pafavorizuara

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Devoll
Institucioni Prokurues Bashkia Devoll
Objekti i Tenderit Permiresimi i banesave ekzistuese per komunitete te varfera dhe te pafavorizuara
Nr. Reference REF-79571-09-11-2023
Vlera / Fondi Limit 37 511 002,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 12-09-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 27-09-2023
Data e mbajtjes se tenderit 27-09-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 10
Operatore Konkurues 1.BOE “VILDEV –CO” SHPK & “AL-ASFALT” SHPK
2. BOE “ARTYKA II” SHPK & “ERGI” SHPK
3.” AVDULI” SHPK
4. “BEAN” SHPK
5. ”C O L O M B O” SHPK
6. “ED KONSTRUKSION” SHPK
7.”FLORIDA” SHPK
8.”INA” SHPK
9. BOE “NIEM” SHPK & “XHENGO” SHPK
10. “NIKA”SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “ARTYKA II” SHPK - “ERGI” SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 29 944 720,00
  Data e shpalljes se fituesit 20-10-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 35933664
  Data e lidhjes se kontrates 10-11-2023
  Kohezgjatja e kontrates 4 Muaj nga data e njoftimit te fillimit te punimeve.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1. BOE NIEM SHPK dhe XHENGO SHPK, per arsye:
  -Ka paraqitur oferte ekonomike anomalisht te ulet

  2. FLORIDA SHPK, per arsye:
  -Nuk disponon punonjesit, makinerite dhe paisje te percaktuara ne DST
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “ARTYKA II” SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “ARTYKA II” SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “ARTYKA II” SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “ARTYKA II” SHPK viti 2019-2020

  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “ERGI” SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “ERGI” SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “ERGI” SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “ERGI” SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 96 datë 30 Nëntor 2023
  Planvendosja
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Projekti

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data