Open Procurement Albania

Blerje pajisje kompjuterike për nevojat e Ukt sh.a”

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Objekti i Tenderit Blerje pajisje kompjuterike për nevojat e Ukt sh.a”
Nr. Reference REF-81456-09-27-2023
Vlera / Fondi Limit 8 999 628,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 08-09-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 09-10-2023
Data e mbajtjes se tenderit 09-10-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues 1. RATECH sh.p.k
2. BNT ELECTRONICS sh.p.k
3. CompiTel sh.p.k
4. ATOM sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ATOM
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 8 369 600,00
  Data e shpalljes se fituesit 26-10-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 10043520
  Data e lidhjes se kontrates 17-11-2023
  Kohezgjatja e kontrates 5 dite nga data e nenshkrimit te kontrates.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1. RATECH sh.p.k, per arsye:
  -Nuk ka plotesuar kushtet e vendosura ne specifikimet teknike te percaktuara ne dokumentet standarte te tenderit.

  2. BNT ELECTRONICS sh.p.k, per arsye:
  -Nuk ka plotesuar kushtet e vendosura ne specifikimet teknike te percaktuara ne dokumentet standarte te tenderit.
  3. CompiTel sh.p.k, per arsye:
  -Nuk ploteson piken 1(b) dhe 2.3 te kritereve te vecanta te kualifikimit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ATOM viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ATOM viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ATOM viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ATOM viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 96 datë 30 Nëntor 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data