Open Procurement Albania

Loti Nr. 1: “Mbikqyrje të punimeve për investimin me objekt: “Përshtatje për ambjente frigoriferike dhe punime meremetimesh në tregun fruta-perime, Burrel”

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Mat
Institucioni Prokurues Bashkia Mat
Objekti i Tenderit Loti Nr. 1: “Mbikqyrje të punimeve për investimin me objekt: “Përshtatje për ambjente frigoriferike dhe punime meremetimesh në tregun fruta-perime, Burrel”
Nr. Reference REF-82667-10-06-2023
Vlera / Fondi Limit 610 699,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 09-10-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 19-10-2023
Data e mbajtjes se tenderit 19-10-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1. “NOVATECH STUDIO” Sh.p.k
2. “G B Civil Engineering” Sh.p.k
3. “MAGNA CHARTA” Sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • NOVATECH STUDIO
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 489 357,00
  Data e shpalljes se fituesit 06-11-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 587228
  Data e lidhjes se kontrates 17-11-2023
  Kohezgjatja e kontrates 3 (tre) muaj nga data e dorëzimit të sheshit të ndërtimit (i njëjtë me afatin e realizimit të punimeve nga shoqëria ndërtimore e cila do të zbatojë punimet).
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  1. MAGNA CHARTA Sh.p.k, per arsye:
  -Nuk ka permbushur percaktimi i pikes 2.3.7 kapaciteti teknik, pasi nuk ka paraqituranalizen e perllogaritjes se ofertes sipas percaktimeve te VKM se Nr.354, date 11.05.2016
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per NOVATECH STUDIO viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per NOVATECH STUDIO viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per NOVATECH STUDIO viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per NOVATECH STUDIO viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 96 datë 30 Nëntor 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data