Open Procurement Albania

Shërbim për vijëzimin e rrugëve të Bashkisë Korçë

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Korçë
Institucioni Prokurues Bashkia Korce
Objekti i Tenderit Shërbim për vijëzimin e rrugëve të Bashkisë Korçë
Nr. Reference REF-83468-10-12-2023
Vlera / Fondi Limit 10 000 000,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 13-10-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 23-10-2023
Data e mbajtjes se tenderit 23-10-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1. RSM COMPANY SHPK
2. I.D.K-KONSTRUKSION SHPK
3. MADEKONST SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • IDK – Konstruksion
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 9 450 200,00
  Data e shpalljes se fituesit 20-11-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj duke filluar nga data e nënshkrimit të lidhjes se draft mareveshjes kuader .
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1. RSM COMPANY SHPK, per arsye:
  -Ka paraqitur oferte ekonomike anomalisht te ulet

  2. MADEKONST SHPK, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur asnje nga dokumentat ligjore, administrative, kualifikuese te percaktuara ne dokumentat e tenderit
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data