Open Procurement Albania

Blerje paisje te Teknologjise se Informacionit dhe Komunikimit (TIK)(shtese)

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Shkodër
Institucioni Prokurues Bashkia Shkoder
Objekti i Tenderit Blerje paisje te Teknologjise se Informacionit dhe Komunikimit (TIK)(shtese)
Nr. Reference REF-83915-10-16-2023
Vlera / Fondi Limit 8 238 600,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 17-10-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 27-10-2023
Data e mbajtjes se tenderit 27-10-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 8
Operatore Konkurues 1. “ ELECTRON ALBANIA 2008” sh.p.k
2. “ INFOSOFT SYSTEMS” sh.p.k.
3. “ RIKON-AL” sh.p.k.
4. “ BNT ELECTRONICS” sh.p.k.
5. “ C.C.S.” sh.p.k.
6. “ ATOM” sh.p.k.
7. “ SINTEZA CO” sh.p.k.
8. “ INSTANT.AL” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • INFOSOFT SYSTEMS
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 5 878 400,00
  Data e shpalljes se fituesit 20-11-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 15 (pesëmbëdhjetë) ditë.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1. INSTANT.AL sh.p.k,, per arsye:
  -Ka sjelle vetem Ekstraktin Historik

  2. ELECTRON ALBANIA 2008 sh.p.k, , per arsye:
  -Bilancet e paraqitura nuk jane te certifikuara
  -Mungon lidhja per Prodhues distributor per marken(brandin) Logitech (Videoconfereca), produkti 2 i ofertes teknike te paraqitur.

  3. BNT ELECTRONICS sh.p.k,per arsye:
  -Nuk ka paraqitur autorizimin e prodhuesit ose distriburit per brandin Yealink UVC40 Ssitem Video Conferenca

  4. SINTEZA CO sh.p.k,, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur dokumentacion per punet e ngjashme
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INFOSOFT SYSTEMS viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INFOSOFT SYSTEMS viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INFOSOFT SYSTEMS viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INFOSOFT SYSTEMS viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data