Open Procurement Albania

Rikonstruksion i ish-Hotelit të ish-Uzinës së Ferrokromit, në qytetin e Burrelit

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Mat
Institucioni Prokurues Bashkia Mat
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i ish-Hotelit të ish-Uzinës së Ferrokromit, në qytetin e Burrelit
Nr. Reference REF-84427-10-19-2023
Vlera / Fondi Limit 61 212 916,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 20-10-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 06-11-2023
Data e mbajtjes se tenderit 06-11-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. “LEON KONSTRUKSION” Sh.p.k
2. “CARA” Sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • CARA SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 61 054 278,00
  Data e shpalljes se fituesit 17-11-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 73265133
  Data e lidhjes se kontrates 30-11-2023
  Kohezgjatja e kontrates 6 (gjashtë) muaj nga data e dorëzimit të sheshit të ndërtimit.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  1.LEON KONSTRUKSION Sh.p.k, per arsye:
  - Nuk ka përmbushur percaktimin e pikes 2.3.4, Kriteret e Vecanta te Kualifikimit,
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per CARA SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per CARA SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per CARA SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per CARA SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 100 datë 11 Dhjetor 2023
  Relacion Teknik
  Planimetria
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Grafiku i Punimeve

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data