Open Procurement Albania

Shërbime për riparime dhe mirëmbajteje të godinave administrative

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Shkodër
Institucioni Prokurues Bashkia Shkoder
Objekti i Tenderit Shërbime për riparime dhe mirëmbajteje të godinave administrative
Nr. Reference REF-84368-10-19-2023
Vlera / Fondi Limit 3 333 333,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 20-10-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 31-10-2023
Data e mbajtjes se tenderit 31-10-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. “MARTINI KONSTRUKSION & REAL ESTATE” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “MARTINI KONSTRUKSION & REAL ESTATE” sh.p.k
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 2 778 310,00
  Data e shpalljes se fituesit 10-11-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 3333972
  Data e lidhjes se kontrates 17-11-2023
  Kohezgjatja e kontrates 35 (tridhjetë e pesë) ditë.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 96 datë 30 Nëntor 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data