Open Procurement Albania

Blerje elementë dekori për festa

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Elbasan
Institucioni Prokurues Agjencia e Sherbimeve Publike Elbasan
Objekti i Tenderit Blerje elementë dekori për festa
Nr. Reference REF-86228-11-03-2023
Vlera / Fondi Limit 12 493 780,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 06-11-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 21-11-2023
Data e mbajtjes se tenderit 21-11-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. “SEZON DEKOR” sh.p.k.
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SEZON DEKOR
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 11 970 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 01-12-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 14364000
  Data e lidhjes se kontrates 01-12-2023
  Kohezgjatja e kontrates 10 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SEZON DEKOR viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SEZON DEKOR viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SEZON DEKOR viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SEZON DEKOR viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 100 datë 11 Dhjetor 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data