Open Procurement Albania

Dekore per festa

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Korçë
Institucioni Prokurues Ndermarrja e Sherbimeve Publike Korce
Objekti i Tenderit Dekore per festa
Nr. Reference REF-86283-11-03-2023
Vlera / Fondi Limit 4 583 333,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 06-11-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 16-11-2023
Data e mbajtjes se tenderit 16-11-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues 1. ARTEO 2018 sh.p.k
2. FALGEO sh.p.k
3. Anadea sh.p.k
4. Alb-Korrekt sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FALGEO
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 4 477 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 04-12-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 5372400
  Data e lidhjes se kontrates 14-12-2023
  Kohezgjatja e kontrates 10 (dhjetë) ditë nga nënshkrimi i kontrates
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  1. ARTEO 2018 sh.p.k, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur dokumentacionin ne afatin e kerkuar sic parashikohet në piken 6, te nenit 26, te V.K.M. s nr. 285, date 19.05.2021, i ndryshuar
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 101 datë 18 Dhjetor 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data