Open Procurement Albania

Ndërtim Rrugët "Haki Stermilli+Ujemisht+Akademia+Dine Doda"

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Kamëz
Institucioni Prokurues Bashkia Kamez
Objekti i Tenderit Ndërtim Rrugët "Haki Stermilli+Ujemisht+Akademia+Dine Doda"
Nr. Reference REF-89148-11-30-2023
Vlera / Fondi Limit 36 883 355,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 01-12-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 18-12-2023
Data e mbajtjes se tenderit 18-12-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 14
Operatore Konkurues 1. LIS KONSTRUKSION
2. NIKA
3. BONUS Sh.p.k
4. B93 II
5. MELA.
6. BE-IS SH.P.K
7. DAJTI PARK 2007
8. XHAST SHPK
9. KUPA
10. BRITANIA
11. COMPANY RIVIERA 2008
12. L.T.E CONSTRUCTION
13. LIQENI VII
14. BOE J O G I & S P E K T R I
Operator Ekonomik Kontraktues
 • LIS KONSTRUKSION
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 25 828 236,00
  Data e shpalljes se fituesit 08-02-2024
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 88 (tetëdhjetë e tetë) dite pune
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike e meposhtem:
  1. COMPANY RIVIERA 2008, per arsye:
  -Eshte shpallur fitues ne proceduren Ndertim Rruget Mbreteresha Geraldin, Rruga Teuta dhe Rruga Mbreti Gent, Rruga Mati Prenushi, Rruga Abaz Hoxha, Seg Rruges Mark Tirta, Rruga Koço MUKA, Trotuare e Rruges Mark Tirta Paskuqan 1 Koder,Rruga Mehmet Gjevori,seg.pingul me rrugen Pask dhe mjetet e deklaruara jane te perdorura ne proceduren e siperpemendur

  2. BRITANIA, per arsye:
  -Eshte shpallur fitues ndertim rruget Ndertim rruget Haziz Ndreu,Filip Shiroka Rruga ,Asdreni, Vehbi Dibra, Irfan Strazimiri, Demir Gashi, Nikoll Kacorri, Iliaz pashe Dibra, Dede Plani dhe mjetet e deklaruara jane te perdorura ne proceduren e siperpemendur

  3. KUPA, per arsye:
  -Eshte shpallur fitues ndertim rruget, Ndertim Rruget Vojo Kushi, Vicens Prenushi, Rruga pingul me Koferencen e Mukjes, Shtejfen Gjecovi, Mihal Grameno, Seg.Sulejman Vokshi dhe mjetet e deklaruara jane te perdorura ne proceduren e siperpemendur

  4. L.T.E CONSTRUCTION, per arsye:
  -Eshte shpallur fitues ne proceduren Ndertim Rruget Bathore 3 deri 4 deri tek rruga Ibrahim Basha,Rruget “Shupenze, Rruga Padre Mateo Rici, Rruga Tombin, Rruga Shen Pali II, Rrugas Pingul me rrugen Skavice rruge paralele me rrugen Skavice, Rruga parallel me rrugen e Arberit dhe mjetet e meposhtme jane te perdorura ne proceduren e siperpemendur.

  5. LIQENI VII, per arsye:
  -Eshte shpallur fitues ndertim rruget 28 Nentori dhe1 Maji dhe mjetet e meposhtme jane te perdorura ne proceduren e siperpemendur.

  6. BOE J O G I dhe S P E K T R I, per arsye:
  -Nuk ka specifikuar mjetet me karakteristikat sipas kerkesave te DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per LIS KONSTRUKSION viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per LIS KONSTRUKSION viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per LIS KONSTRUKSION viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per LIS KONSTRUKSION viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Relacion Hidrologjik
  Raport VNM
  Raport Topografik
  Raport Gjeologjik
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Grafiku i Punimeve
  Formular i Njoftimit te Fituesit Paraprak
  Formular i Njoftimit te Fituesit Pas Afatit te Ankimimit

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data