Open Procurement Albania

Blerje Gazoil për nevojat e institucionit për vitin 2024

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Belsh
Institucioni Prokurues Bashkia Belsh
Objekti i Tenderit Blerje Gazoil për nevojat e institucionit për vitin 2024
Nr. Reference REF-94388-02-02-2024
Vlera / Fondi Limit 8 000 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 05-02-2024
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 16-02-2024
Data e mbajtjes se tenderit 16-02-2024
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. “VELLEZERIT FERHATI” SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • VELLEZERIT FERHATI
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 8 000 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 22-02-2024
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 9600000
  Data e lidhjes se kontrates 26-02-2024
  Kohezgjatja e kontrates Deri më 31.12.2024
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Me norme fitimi 14%.
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per VELLEZERIT FERHATI viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per VELLEZERIT FERHATI viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per VELLEZERIT FERHATI viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per VELLEZERIT FERHATI viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 13 datë 4 Mars 2024
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Formular i Njoftimit te Fituesit Paraprak

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data