Open Procurement Albania

Mur me pilota në rrugën Vëllezërit Frashëri

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Lushnje
Institucioni Prokurues Bashkia Lushnje
Objekti i Tenderit Mur me pilota në rrugën Vëllezërit Frashëri
Nr. Reference REF-94700-02-07-2024
Vlera / Fondi Limit 6 631 710,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 08-02-2024
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 19-02-2024
Data e mbajtjes se tenderit 19-02-2024
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1. “INA” shpk
2. BOE “S P E K T R I ” shpk & “J O G I” shpk
3. “AIDA CONSTRUCTION” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Aida Construction
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 5 691 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 28-02-2024
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 60 (gjashtëdhjetë) ditë kalendarike.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  1. BOE “S P E K T R I ” shpk & “J O G I” shpk, per arsye:
  -Nuk ka deklaruar Fabrikë Betoni në pronësi ose me qera, ose kontratë furnizimi me të tjerë
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Planvendosja
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Grafiku i Punimeve
  Formular i Njoftimit te Fituesit Paraprak
  Projekti

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data