Open Procurement Albania

Blerje Pjese Kembimi per Automjete

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrës
Institucioni Prokurues Ndermarrja Sherbimeve Komunale Durres
Objekti i Tenderit Blerje Pjese Kembimi per Automjete
Nr. Reference REF-95792-02-20-2024
Vlera / Fondi Limit 12 490 180,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 21-02-2024
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 13-03-2024
Data e mbajtjes se tenderit 13-03-2024
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. ARTEO 2018 SHPK
2. HB-GROUPCONSTRACTION shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ARTEO 2018
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 12 179 090,00
  Data e shpalljes se fituesit 21-03-2024
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 14614908
  Data e lidhjes se kontrates 05-04-2024
  Kohezgjatja e kontrates Nga nënshkrimi i kontratës deri ne 30.10.2024.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  1. HB-GROUPCONSTRACTION shpk, per arsye:
  -Nuk eshte paraqitur ne xhiron vjetore Viti 2023
  -Nuk ka plotesuar vleren prej 20 perqind te fondit limit per furnizime te ngjashme
  -Nuk ka parqitur Çertifiken Personale ISO 9001:2015 objekt i prokurimit.
  -Nuk ka plotesuar Tabelen me titull Ofrete Teknike).
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 19 datë 15 Prill 2024
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Formular i Njoftimit te Fituesit Paraprak
  Formular i Njoftimit te Fituesit Pas Afatit te Ankimimit

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data