Open Procurement Albania

Blerje dru zjarri për shkollat, kopshtet , çerdhet dhe institucionet në varësi të Bashkisë Prrenjas

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Prrenjas
Institucioni Prokurues Bashkia Prrenjas
Objekti i Tenderit Blerje dru zjarri për shkollat, kopshtet , çerdhet dhe institucionet në varësi të Bashkisë Prrenjas
Nr. Reference REF-95998-02-21-2024
Vlera / Fondi Limit 6 664 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 22-02-2024
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 04-03-2024
Data e mbajtjes se tenderit 04-03-2024
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. “ALCANI” shpk
2. “KOPAÇI” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KOPAÇI SHPK(K27713629E)
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 6 009 500,00
  Data e shpalljes se fituesit 26-03-2024
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 7211400
  Data e lidhjes se kontrates 11-04-2024
  Kohezgjatja e kontrates Nga data e nënshkrimit të kontratës deri në 31.12.2024(sipas specifikimeve teknike dhe grafikut të lëvrimit).
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasure ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  1. “ALCANI” shpk, per arsye:
  -Nuk ka përmbushur kriterin me nr. 5 të dokumentave standarte te tenderit
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KOPAÇI SHPK(K27713629E) viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KOPAÇI SHPK(K27713629E) viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KOPAÇI SHPK(K27713629E) viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KOPAÇI SHPK(K27713629E) viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 19 datë 15 Prill 2024
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Formular i Njoftimit te Fituesit Paraprak
  Formular i Njoftimit te Fituesit Pas Afatit te Ankimimit

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data