Open Procurement Albania

Ndertim Pusi i Ri Nr.4 Vrion, Godina dhe lidhja e tubacionit

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Sarandë
Institucioni Prokurues Shoqëria Rajonale Ujësjellës Kanalizime Sarandë SH.A
Objekti i Tenderit Ndertim Pusi i Ri Nr.4 Vrion, Godina dhe lidhja e tubacionit
Nr. Reference REF-96867-02-29-2024
Vlera / Fondi Limit 32 748 879,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 01-03-2024
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 25-03-2024
Data e mbajtjes se tenderit 25-03-2024
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues 1. BOE Apis Construction shpk & Ndregjoni Shpk & ASI- 2A CO shpk
2. “INA” shpk
3. “ Rafin Company “ Shpk
4. “TEA - D ” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Apis Construction shpk - Ndregjoni Shpk - ASI- 2A CO shp
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 27 648 222,00
  Data e shpalljes se fituesit 02-04-2024
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 45 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike e meposhtem:
  1. “ INA ” shpk, per arsye:
  -Ka paraqitur oferte ekonomike anomalisht te ulet
  -Nuk ploteson piken 2.3.1, per pune te ngjashme

  2. “ Rafin Company “ Shpk, per arsye:
  -Nuk ploteson piken 2.3.1, per pune te ngjashme
  -Nuk ploteson piken 2.3.5, pasi nuk ka paraqitur autorizim nga distributorë të autorizuar
  -Nuk ploteson piken 2.3.6, pasi nuk ka paraqitur skede teknike

  3.“TEA - D ” shpk, per arsye:
  -Nuk ploteson piken 2.3.1, per pune te ngjashme

  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Ndregjoni Shpk viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Ndregjoni Shpk viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Ndregjoni Shpk viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Ndregjoni Shpk viti 2019-2020

  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ASI- 2A CO shp viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ASI- 2A CO shp viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ASI- 2A CO shp viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ASI- 2A CO shp viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Formular i Njoftimit te Fituesit Paraprak
  Formular i Njoftimit te Fituesit Pas Afatit te Ankimimit

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data