Open Procurement Albania

Rikonstruksion objekte ndërtimore

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Maliq
Institucioni Prokurues Bashkia Maliq
Objekti i Tenderit Rikonstruksion objekte ndërtimore
Nr. Reference REF-98712-03-19-2024
Vlera / Fondi Limit 20 830 015,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 20-03-2024
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 09-04-2024
Data e mbajtjes se tenderit 09-04-2024
Nr. i Operatoreve Konkurues 6
Operatore Konkurues 1. “SPARTAK S.A”shpk me subjektmbështetës “SIMAKU” shpk
2. “RSM COMPANY” dshh me subjektmbështetës “AVDULI”shpk
3. “FRANKO CONSTRUCTION” shpk me subjektmbështetës 1“VËLLEZËRIT HYSA”shpk.
4. “SARDO” shpk me subjektmbshtetës “LIQENI VII” shpk
5. “2N” shpk
6. “SARK” shpk.
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SPARTAK S.A
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 12 516 830,00
  Data e shpalljes se fituesit 15-05-2024
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 4 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Jane skualifikuar operatoret ekonomike e meposhtem:
  1. “FRANKO CONSTRUCTION” shpk, per arsye:
  -Nuk plotëson pikën 2.2.1, Për të provuar Kapacitetin ekonomik dhe financiar.

  2. “SARK” shpk, per arsye:
  -Ka paraqitur pune te ngjashme, por ka vlerë më të vogël se 40 perqind e vlerës së kontratës që prokurohet
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Grafiku i Punimeve
  Formular i Njoftimit te Fituesit Paraprak
  Projekti

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data