Open Procurement Albania

Blerje bazë materiale për ndërtim të trotuareve dhe shesheve të pallateve

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Patos
Institucioni Prokurues Bashkia Patos
Objekti i Tenderit Blerje bazë materiale për ndërtim të trotuareve dhe shesheve të pallateve
Nr. Reference REF-01077-04-12-2024
Vlera / Fondi Limit 5 833 300,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 15-04-2024
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 25-04-2024
Data e mbajtjes se tenderit 25-04-2024
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1.“VELLEZERIT KUKA” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • VELLEZERIT KUKA
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 5 791 670,00
  Data e shpalljes se fituesit 14-05-2024
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates Nga nënshkrimi i kontratës deri më 31/12/2024.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per VELLEZERIT KUKA viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per VELLEZERIT KUKA viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per VELLEZERIT KUKA viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per VELLEZERIT KUKA viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Formulari i Njoftimit te Fituesit (Paraprak)

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data