Open Procurement Albania

Blerje Pajisje mobilerie për shkollën “Myredin Bashalli, Lin

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Pogradec
Institucioni Prokurues Bashkia Pogradec
Objekti i Tenderit Blerje Pajisje mobilerie për shkollën “Myredin Bashalli, Lin
Nr. Reference REF-04914-05-15-2024
Vlera / Fondi Limit 2 430 776,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 17-05-2024
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 27-05-2024
Data e mbajtjes se tenderit 27-05-2024
Nr. i Operatoreve Konkurues 6
Operatore Konkurues 1. "ERALD" shpk
2. "MUCA" shpk
3. "ERZENI/SH" shpk
4. "SHAGA" shpk,
5. "Eurocomerce-AIPg" shpk
6. "Eduart Xhixha" PF
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ERZENI/SH
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 564 760,00
  Data e shpalljes se fituesit 11-06-2024
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 30 ditë nga nënshkrimi i kontratës.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Jane skualifikuar operatoret ekonomike e meposhtem:
  1. "Eurocomerce-AIPg" shpk, per arsye:
  -Nuk ka permbushur piken 2.3.1 te Kriteret e Vecanta per kualifikim te kerkuara ne DST ,pasi nuk ka paraqitur dokumentacion per te vertetuar furnizimet e ngjashme
  -Ka paraqitur Certifikaten e Sistemit te menaxhimit te cilësisë ISO 9001- 2015, por nuk eshte me e vlefshme pasi ka skaduar ne Janar 2024.
  -Nuk ka permbushur piken 2.3.7 te Kriteret e Vecanta per kualifikim te Kapaciteti Teknik ne DST, pasi nuk ka paraqitur prane AK ne diten dhe oren e percaktuar per te paraqitur mostrat e kerkuara
  -Nuk ka paraqitur katalogu/foto ose skeda teknike për mallrat

  2. "Eduart Xhixha" PF, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur të gjithë dokumentacionin e plotë dhe te saktë për të dëshmuar plotësimin e të gjithë kërkesave për kualifikim siç kërkohen në DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ERZENI/SH viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ERZENI/SH viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ERZENI/SH viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ERZENI/SH viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Formular i Njoftimit te Fituesit Paraprak

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data