Open Procurement Albania

Ndërtimi i urës tip BAILEY, përroi Gurres, fshati Porocan

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Gramsh
Institucioni Prokurues Bashkia Gramsh
Objekti i Tenderit Ndërtimi i urës tip BAILEY,përroi Gurres,fshati Porocan
Nr. Reference REF-66871-02-07-2017
Vlera / Fondi Limit 7 500 000,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 07-02-2017
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 20-02-2017
Data e mbajtjes se tenderit 20-02-2017
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues Perparimi/G SHPK & Blerimi SHPK - Meteo Shpk & Bajrami – N Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Perparimi/G SHPK - Blerimi SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 7367774.21
  Data e shpalljes se fituesit 27-02-2017
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 8841329
  Data e lidhjes se kontrates 30-03-2017
  Kohezgjatja e kontrates 45 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar ofertuesit e meposhtem: Bashkimi i Operatoreve Ekonomike –“Meteo”shpk dhe Bajrami –N”shpk per arsyet: Bashkimi i Operatoreve Ekonomike nuk ka dorezuar dokumentacionin e plote per pune te ngashme ku ne piken 1.2/a te kritereve te vecanta te kualifikimit kerkohet ” Operatori ekonomik duhet te kete realizuar pune te ngjashme per nje objekt te vetem ne nje vlere jo me pak se 3 600 000 ose 48% te vleres te fondit limit dhe qe eshte realizuar gjate tri vitet e fundit objekti ure tip “ BAILEY” ndertuar nga kompania me hapesire drite minimalishte 20m” nuk dokumenton te kete ndertuar ura apo ure tip “Bailey” Bashkimi i Operatoreve Ekonomike nuk ka dorezuar dokumentacion qe ne stafin e shoqerise ka te punesuar nje montator me IQT ne kundershtim me piken 4/10 te kritereve te vecanta te kaulifikimit,nuk ka kontrate pune as dokumentacion tjeter.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Blerimi SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Blerimi SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Blerimi SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Blerimi SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.10 - DT.13-03-2017
  Lidhja e Kontrates NR.13 - DT.03-04-2017

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data