Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Operator Ekonomik Kontraktues Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
18 SAER MEDICAL SHPK 85 90,499,194 84 88,873,624 78,151,538

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Drejtoria Rajonale e Shėndetėsisė Korēė Drejtoria Rajonale e Shėndetėsisė Korēė Loti i pare: Blerje Filma per Scanerin, e Spitalit Korce - Marreveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 1 vjeēar (12 muaj), per vitin 2019 38,667 Njoftuar Fituesi SAER MEDICAL SHPK
Drejtoria Rajonale e Shėndetėsisė Korēė Drejtoria Rajonale e Shėndetėsisė Korēė Loti i katert Blerje kaseta filmash radiologjie, Spitali Korce- Marreveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 1 vjeēar (12 muaj), per vitin 2019 99,100 Njoftuar Fituesi SAER MEDICAL SHPK
Drejtoria Rajonale e Shėndetėsisė Korēė Drejtoria Rajonale e Shėndetėsisė Korēė Loti i dyte: Blerje Filma radiologjike dhe solucione zhvilluese, Spitali Korce- Marreveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 1 vjeēar (12 muaj), per vitin 2019 24,250 Njoftuar Fituesi SAER MEDICAL SHPK
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 2- Filma radiografie digitale 472,800 Njoftuar Fituesi SAER MEDICAL SHPK 47,280.00
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 1- Filma dhe solucione 1,193,260 Njoftuar Fituesi SAER MEDICAL SHPK 11,330.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Blerje material imazherie pėr pėrdorim spitalor per nevoja te Spitalit Rajonal Diber 1,808,500 Lidhur Kontrata SAER MEDICAL SHPK 1,053,000.00
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Loti 5 Set Skaneri 934,250 Njoftuar Fituesi SAER MEDICAL SHPK 2,500.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės BLERJE MATERIALE RADIOLOGJIE PER SPITALIN RAJONAL DURRES 1,511,500 Lidhur Kontrata SAER MEDICAL SHPK 1,244,150.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Blerje filma per skaner 480,000 Lidhur Kontrata SAER MEDICAL SHPK 480,000.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat LOTI2 FILMA SKANER PER PRINTER AGFA 375,000 Lidhur Kontrata SAER MEDICAL SHPK 375,000.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat LOTI 1 FILMA KONVECIONAL TE PERGJITHSHEM 874,100 Lidhur Kontrata SAER MEDICAL SHPK 864,000.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 1 Filma grafie solucione imazheria 593,760 Lidhur Kontrata SAER MEDICAL SHPK 587,300.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Materiale imazherie filma dhe solucione 1,096,740 Lidhur Kontrata SAER MEDICAL SHPK 1,069,630.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje Materiale imazherie nė SUT pėr njė periudhė 12 mujore 1,805,150 Lidhur Kontrata SAER MEDICAL SHPK 18,200.00
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Blerje Materiale Radiologjike 1,166,320 Lidhur Kontrata SAER MEDICAL SHPK 1,087,940.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 4 Blerje kaseta filmash radiologjie 99,100 Njoftuar Fituesi SAER MEDICAL SHPK 76,000.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 2 Blerje Filma radiologjie dhe solucione zhvilluese 1,012,850 Njoftuar Fituesi SAER MEDICAL SHPK 876,000.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 1 Blerje filma Scaneri 35x43 kuti X 100 1,353,345 Njoftuar Fituesi SAER MEDICAL SHPK 1,351,000.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Blerje materiale mjekėsore imazheri pėr nevoja tė Drejtorisė Spitalit Rajonal Dibėr pėr vitin 2017 1,710,200 Lidhur Kontrata SAER MEDICAL SHPK 1,246,600.00
Spitali Rajonal Shkodėr Spitali Rajonal Shkodėr Blerje kontrast dhe filma tė ndryshėm pėr imazherinė pėr vitin 2017. Loti 1 - Blerje filma 232,600 Njoftuar Fituesi SAER MEDICAL SHPK 217,900.00
Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Blerje filma skaneri, grafie dhe solucioni 1,000,000 Rishpallje me Lidhje Kontrate SAER MEDICAL SHPK 855,250.00
Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Blerje filma skaneri, grafie dhe solucioni. Loti 2 - filma skaneri 75,598 Njoftuar Fituesi SAER MEDICAL SHPK 75,400.00
Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Blerje filma skaneri, grafie dhe solucioni. Loti 1 - filma rontgeni dhe solucioni 924,402 Njoftuar Fituesi SAER MEDICAL SHPK 779,850.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Blerje materiale Radiologjie ndarė nė 3 lote. Loti 1 - Shiringė per Injektor Kontrast Model Istrom Medrat ne CT 33,334 Lidhur Kontrata SAER MEDICAL SHPK 20,000.00
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės Blerje materiale Radiologjie ndarė nė 3 lote. Loti 2 - Filma radiologjike 1,085,699 Lidhur Kontrata SAER MEDICAL SHPK 527,450.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Blerje filmash pėr Spitalin Rajonal Lezhė. Loti 2 - Blerje filma skaneri 560,000 Lidhur Kontrata SAER MEDICAL SHPK 560,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Blerje materiale mjekėsore tė ndarė nė lote pėr nevojat e SUT-sė pėr vitin 2017 - financuar nga Buxheti i Shtetit. Loti 3 - Materiale pėr Radioimazherinė 507,500 Lidhur Kontrata SAER MEDICAL SHPK 414,400.00
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Blerje materiale mjekėsore pėr Shėrbimin e Imazherisė (filma dhe solucione) 1,704,050 Lidhur Kontrata SAER MEDICAL SHPK 1,544,650.00
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Loti 3 - Kite dhe reagent biokimike pėr fotometėr 228,028 Lidhur Kontrata SAER MEDICAL SHPK 170,000.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Loti 2 - Set pėr pėrgatitjen pėr koronarografinė angioplastike 10,970,560 Lidhur Kontrata SAER MEDICAL SHPK 10,970,560.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.