Open Procurement Albania

Te dhenat per shoqerite publike qe zoterohen nga bashkite datojne qe prej korrikut 2015. Shoqerite e tjera publike datojne nga prilli 2018

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
167 1166 4,992 37,845,886,988 3,677 26,560,867,059 23,516,895,917

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Loti I : Shėrbimi privat i sigurisė fizike pėr N/Stacionin Fierz, N/Stacionin Koman, N/Stacionin V.Dejės, N/Stacionin Koplik dhe N/Stacionin Burrel 64,384,485 Njoftuar Fituesi TREZHNJEVA 63189925.20
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Blerje e dy licensave USB per program kompjuterik PSS/E per analizen e rrjeti 9,445,000 Njoftuar Fituesi EMC Group 8,315,000.00
Albgaz sh.a Blerje bileta avioni vajtje ardhje me destinacion Tiranė - Milano (Itali) Tiranė dhe Tiranė - Romė (Itali) Tiranė Shpallur Procedura
Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane BLERJE PJESĖ KĖMBIMI (FILTRA) PĖR HEC KOMAN. 2,572,000 Shpallur Procedura
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Vlore Projektime per permiresimin e sistemit te furnizimit me uje ne Sh.A UK Vlore 6,550,827 Rishpallur Prokurimi
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Vendosja e sistemit Wi-Fi ne godinen e UKT sh.a" 4,996,065 Lidhur Kontrata C.C.S. SHPK 4,645,700.00
SHA Ujėsjellės Kanalizime Korēė Punime gėrmimi me makineri pėr kanale pėr nevojat e UKKO SH.A. 1,657,100 Lidhur Kontrata VILDEV - CO SHPK 460 leke (Shumatorja e ēmimeve pėr njėsi tė ofruar).
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Shkoder Blerje kimikate dhe reagente 5,071,049 Njoftuar Fituesi ''2 AT'' 5,026,850.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Sarande «Sistemi i informimit dhe ekspozimit ndaj qytetarit per Ndermarjen Ujesjelles-Kanalizime sh.a Sarande» 1,780,000 Lidhur Kontrata Endrit Xhina 1,680,000.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Hartimi i Projekt - Preventivit tė zbatimit tė objektit : Ndėrtim i zyrave qėndrore tė Ujėsjellės Kanalizime Tiranė sh.a 8,000,000 Lidhur Kontrata SON Engineering & Construction Shpk - A&E Engineering Shpk 7,985,600.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Sarande NDERTIMI I KAFAZIT TE SHKALLES ME VETRAT XHAMI TE TEMPERUAR 3,362,545 Lidhur Kontrata 2 T SHPK 2,964,500.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Gjirokaster Materiale per mirembajtjen errjetit K.U.Z 2,082,950 Njoftuar Fituesi SARK SHPK 1,864,600.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres Mbikqyrje per prokurimin me objekt Ndertim rrjeti i ri ne fshatin Rreth, Nj. Adm. Xhafzotaj, Bashkia Shijak. 898,488 Njoftuar Fituesi LEAD CONSULTING & HE & SK 11 & ARABEL - STUDIO 825,861.00
Rezidenca Studentore Universitare Nr. 2 Blerje lėndė djegėse solar pėr kaldajat. 3,500,000 Lidhur Kontrata RESULI-ER SHPK 37 % Marzh fitimi.
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Berat-Kucove Rrethimi i depove te ujit dhe Stacionet e Pompimit te SH.A UK Vlore. 2,197,573 Rishpallje me Njoftim Fituesi B93 II & RAFIN COMPANY 2,192,507.00
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Upgrade dhe mirembajtja 3 vjecare e Platformės sė Monitorimit tė Hec-eve tė vegjėl 72,324,974 Njoftuar Fituesi ETS & ALBAELETTRICA 70,063,200.00
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Mirembajtje per tre vjet e sistemit i meaxhimit automatik te Rradhes/DVR/Kamera/ne KNK dhe Shtimi i KNK- ve me Sistemin e manaxhimit automatik te rradhes 76,600,000 Anuluar Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti 2 Blerje Naftė(Eurodiesel 68,710,050 Lidhur Kontrata A&T - O L S I SHPK 19.60 % Marzh fitimi.
Sh.A Posta Shqiptare Blerje Automatizimi i Zyrės sė Kembimit 49,907,727 Lidhur Kontrata ELEKTROSEK 49,777,777.00
ECO Tirana Blerje pjese kembimi per mjete 4,157,022 Lidhur Kontrata Besnik Meēi 3,271,400.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres Mbikqyrje per prokurimin me objekt Rikonstruksion i rrjetit te ujesjellesit Mulliri Bullgarit dhe 4 Rruget e Shijakut, Bashkia Shijak . 1,515,839 Lidhur Kontrata G B Civil Engineering 1,389,636.00
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Implementimi i njė zgjidhje Enterprise pėr menaxhimin Operacional-Teknik tė aseteve tė rrjetit 196,280,000 Rishpallur Prokurimi
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Auditim financiar dhe pėr projektet e Bankės Boterore pėr vitin ushtrimor 2018 7,936,000 Shpallur Procedura
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Belsh Blerje tubo me diameter me presjone te ndryshme dhe materiale hidraulike 6,072,207 Lidhur Kontrata FAT GROUP
Sh.A Ujesjelles Bilisht Ndertimi i Depos Ujesjellesi Fshati Areze 2,998,998 Lidhur Kontrata ALKO-IMPEX General Construcion SHPK 2416668.7
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Blerje bileta avioni per linjen ajrore Tirane-Bruksel e kthim. Njoftuar Fituesi ODISEA TRAVEL & TOURS 27,000.00
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Mirėmbajtje e Sistemit ARMS 12,420,000 Shpallur Procedura
Sh.A Posta Shqiptare Blerje 3 Bileta udhėtimi me avion Tiranė- Essen (Gjermani) -Tiranė . Njoftuar Fituesi PLANET 151,125.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Vlore Blerje e tre pompave zhytese per Sektorin e Kanalizimeve, viti 2019 6,050,000 Njoftuar Fituesi STE-LA 2000 SHPK 5,730,000.00
Sh.A Ujesjelles Patos Blerje Karburant per Shoqerine Sha Ujesjelles Kanalizime,Patos. 4,333,333 Lidhur Kontrata O L S I SHPK 18 % Marzh Fitimi.

MBĖSHTETĖS
USAID

Tė drejtat e Pėrdorimit

Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data