Open Procurement Albania

“Plotësimi i punimeve të mbetura në aksin Porto Romano – Durrës Loti 3”

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit “Plotësimi i punimeve të mbetura në aksin Porto Romano – Durrës Loti 3”
Nr. Reference REF-64399-03-30-2023
Vlera / Fondi Limit 499 999 420,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 31-03-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 19-04-2023
Data e mbajtjes se tenderit 19-04-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. “GECI”
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GECI SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 487 974 259,00
  Data e shpalljes se fituesit 28-04-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 585569110
  Data e lidhjes se kontrates 19-06-2023
  Kohezgjatja e kontrates 12 Muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GECI SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GECI SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GECI SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GECI SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 57 datë 26 Qershor 2023
  Anulimi i Tenderit
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "
  Grafiku i Punimeve
  Ura
  Volumet e Traut
  A.1-01
  Armimi i Soletes se Ures
  Armimi i Soletave Rakorduese
  Profilet Gjatesore
  Profilet Terthore
  Planimetria
  Armimi i Pilotes
  Trau
  Balli i Ures
  Armimi i Ballines se Ures
  Balli i Ures ne Aksin "1"
  Faza Projekt -Zbatimi
  Plani i Traut
  Relacion Permbledhes
  Seksioni "2-2"
  Armimi i Soletave Rakorduese 2
  Armimi i Shpatulles e Aksin "1"
  Armimi i Trareve Terthore

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data