Open Procurement Albania

Shpenzime per mirmbajtjen e rrugeve rurale, Bashkia Bulqize

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Bulqizë
Institucioni Prokurues Bashkia Bulqize
Objekti i Tenderit Shpenzime per mirmbajtjen e rrugeve rurale, Bashkia Bulqize
Nr. Reference REF-94706-11-19-2018
Vlera / Fondi Limit 7 298 368,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 20-11-2018
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 30-11-2018
Data e mbajtjes se tenderit 30-11-2018
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues ALB-KON SHPK
VLLAZNIA NDËRTIM I.S SHPK
2 AF ALBANIA GROUP SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALB-KON SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 7 218 550,00
  Data e shpalljes se fituesit 18-12-2018
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 8662260
  Data e lidhjes se kontrates 24-12-2018
  Kohezgjatja e kontrates 42 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  U skualifikuan ofertuesit e mëposhtëm :

  1. “VLLAZNIA NDËRTIM I.S” SHPK :
  • Pune te ngjashme te paraqitur nga ana e Shoqerise Vllaznia ndertim eshte nje kontrate per mirmbajtje dimerore dhe nuk eshte e njejte me objektin e prokuruar , gjithashtu kontrata nuk eshte origjinale por fotokopje.
  • Operatori nuk ka ne pronesi ose me qera linje prodhimi inertesh (i licensuar dhe me leje mjedisore),ose kontrata furnizimi nga nje subject i licensuar dhe me leje mjedisore per prodhimin e inerteve.
  • Operatori ekonomik nuk ka paraqitur listpagesat ne menyre qe te verifikohet nese stafi eshte I punesuar prane kesaje shoqerie,
  • Operatori ekonomik nuk eshte paraqitur per vizite ne kantier.

  2. “2 AF ALBANIA GROUP” shpk :
  • Nuk ka ne Pronesi ose me qera linje prodhimi inertesh (i licensuar dhe me leje mjedisore),ose kontrata furnizimi nga nje subject i licensuar dhe me leje mjedisore per prodhimin e inerteve.
  • Kontrata e furnizimit te paraqitur nga ana e operatorit ekonomik lidhur me shoqerine Babasi percakton se furnizimi meret persiper te behet vetem brenda teritorit te Bashkise Durres.
  • Operatori ekonomik nuk eshte paraqitur per vizite ne kantier
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALB-KON SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALB-KON SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALB-KON SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALB-KON SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.52 - Dt.31-12-2018

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data