Open Procurement Albania

Ndertim ura 3 Çezmat

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Bulqizë
Institucioni Prokurues Bashkia Bulqize
Objekti i Tenderit Ndertim ura 3 Çezmat
Nr. Reference REF-57874-05-12-2020
Vlera / Fondi Limit 15 000 000,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 13-05-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 15-06-2020
Data e mbajtjes se tenderit 15-06-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues ALB-KON
EURO-ALB
TEA-D & Cogren
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALB-KON SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 14939151.93
  Data e shpalljes se fituesit 07-07-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 17926982.31
  Data e lidhjes se kontrates 27-07-2020
  Kohezgjatja e kontrates 3 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. EURO-ALB, për këto arsye:
  - Nuk ka paraqitur vërtetim për shlyerjen e taksave nga Bashkia Kamëz për vitin 2019, nga verifikimi I ekstraktit histroik rezultoi se operatori ekonomik ka hapur adresë dytësore me me vendodhje në Kamëz , Laknas me datë 04.02.2019.
  - Nuk ka paraqitur IQT për asnjërin prej shoferëve.
  - Nuk ka paraqitur dokumentacion për eskavator me goma,nuk ka paraqitu dokumentacion për vinç urebel.
  2. TEA-D & Cogren, për këto arsye:
  - Nuk janë bërë ndarje të punimeve sipas zërave të preventivit sa më sipër të gjithë kriteret e vecanta për kualifikim duhet të plotesohen në përqindje.
  - Nga na e shoqërisë TEA D shpk nuk është dorëzuar vërtetim për pagimin e taksave për vitin 2019 nga Bashkia Gjirokastër , pasi ka mbyllur adresën dytësore në lagjen 18 shtatori Gjirokastër me datë 21.01.2019.
  - Cogren nuk ka paraqitur punë të ngjashme.
  - Cogren shpk nuk ka Ing.Mekanik , nuk ka teknik ndertimi.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALB-KON SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALB-KON SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALB-KON SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALB-KON SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.49 - Dt.03-08-2020

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data