Open Procurement Albania

“Ndërtim i rrjetit K.U.Z të fshatit Shënavlash, Bashkia Durrës”

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrës
Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres
Objekti i Tenderit “Ndërtim i rrjetit K.U.Z të fshatit Shënavlash, Bashkia Durrës”
Nr. Reference REF-81177-12-04-2020
Vlera / Fondi Limit 364 498 645,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 07-12-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 06-01-2021
Data e mbajtjes se tenderit 06-01-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues ‘’Kevin Construksion’’ shpk & ‘’Braka Construction’’ shpk
‘’EDICOM’’ shpk & ‘’2 T’’ shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ‘’EDICOM’’ shpk - ‘’2 T’’ shpk
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 352 017 419,00
  Data e shpalljes se fituesit 29-01-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 540 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. ‘’Kevin Construksion’’ shpk & ‘’Braka Construction’’ shpk, për këto arsye:
  - nuk ka paraqitur Vetedeklarimin sipas shtojces 8, Marrëveshjen e noterizuar sipas së cilës bashkimi i operatorëve ekonomikë është krijuar zyrtarisht.
  - nuk ka paraqitur: Vërtetim që konfirmon shlyerjen e të gjitha detyrimeve të maturuara të energjisë elektrike të kontratave të energjisë që ka operatori ekonomik që është i regjistruar në Shqipëri.(eshte paraqituur vetem nga OE ‘’Kevin Construksion’’ shpk).
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data