Open Procurement Albania

Kryerja e shërbimit të pastrimit në qytetin e Elbasanit

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Elbasan
Institucioni Prokurues Bashkia Elbasan
Objekti i Tenderit Kryerja e shërbimit të pastrimit në qytetin e Elbasanit
Nr. Reference REF-89394-03-09-2021
Vlera / Fondi Limit 109 926 522,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 10-03-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 02-04-2021
Data e mbajtjes se tenderit 02-04-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1. “Victoria Invest” sh.p.k
2. “Alko - Impex General Construcion” sh.p.k
3. “Korsel” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALKO-IMPEX General Construcion SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 79 407 737,00
  Data e shpalljes se fituesit 14-12-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 16 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “Victoria Invest” sh.p.k, për këto arsye:
  - Ky operator ekonomik sipas buletinit të posaçëm të njoftimeve publike Nr.138, datë 16.09.2021 të Agjencisë së Prokurimit Publik është përjashtuar nga pjesëmarrja në procedurat e prokurimit publik për një periudhë 10 mujore (duke filluar nga data 14.09.2021 - 14.07.2022).
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Qeverisja Vendore Elbasan REF-89394-03-09-2021
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Apelime dhe Vendime te KPP
  "Korigjim vendimi i KPP"

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data