Open Procurement Albania

“Shpenzime për mirëmbajtjen e godinave të QEA-së”

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Elbasan
Institucioni Prokurues Bashkia Elbasan
Objekti i Tenderit “Shpenzime për mirëmbajtjen e godinave të QEA-së”
Nr. Reference REF-01836-07-28-2021
Vlera / Fondi Limit 6 659 256,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 29-07-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 10-08-2021
Data e mbajtjes se tenderit 10-08-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues 1. “Blerimi” shpk
2. “Bajrami-N” sh.p.k
3. “EUROVIA” shpk
4. “2N” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BLERIMI SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 5 569 812,00
  Data e shpalljes se fituesit 26-08-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 6683774
  Data e lidhjes se kontrates 07-09-2021
  Kohezgjatja e kontrates 20 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “EUROVIA” shpk, për këto arsye:
  - nuk përmbush pikën 2.3.4 të kritereve të veçanta të përcaktuara në DST : Nje punësim mesatar per periudhën Prill 2021 - Qershor 2021, i të paktën 60 (gjashtëdhjetë) personave.
  2. “2N” sh.p.k, për këto arsye:
  - nuk ka percaktuar sakte perberjen e stafit te tij. Operatori nuk ka percaktuar e emra konkrete,te listuar, cilet jane konkretisht 2 tekniket , 5 bojaxhinjte, 2(dy) punonjesit e pajisur me certifikata per punimet ne lartesi si dhe personi pergjegjes i kualifikuar per mbrojtjen e sigurise dhe shendetit ne pune per punime ne ndertesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per BLERIMI SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per BLERIMI SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per BLERIMI SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per BLERIMI SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 140 datë 20 Shtator 2021

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data