Open Procurement Albania

Shërbimi i Gjelberimit ne Bashkine Lushnje

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Lushnje
Institucioni Prokurues Bashkia Lushnje
Objekti i Tenderit Shërbimi i Gjelberimit ne Bashkine Lushnje
Nr. Reference REF-01909-07-29-2021
Vlera / Fondi Limit 14 798 079,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 30-07-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 16-08-2021
Data e mbajtjes se tenderit 16-08-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1. “DU&KO” shpk
2. “GREEN FARM” SHPK
3. Pastrime Silvio SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GREEN FARM SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 14 354 999,00
  Data e shpalljes se fituesit 14-09-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “DU&KO” shpk, për këto arsye:
  - nuk e arrin vleren e fondit limit qe prokurohet ne asnje nga vitet qe kerkohet. Kjo mangesi bie ne kundershtim me Dokumentat Standarte te Tenderit, Shtojca Nr.8, Kriteret e Vecanta te Kualifikimit, Kapaciteti ekonomik dhe financiar, pika 2.2.1
  2. Pastrime Silvio SHPK, për këto arsye:
  - nuk ka paraqitur asnje dokument ne sistem
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GREEN FARM SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GREEN FARM SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GREEN FARM SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GREEN FARM SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Qeverisja Vendore Lushnje REF-01909-07-29-2021
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data