Open Procurement Albania

Shërbimi i ruajtjes me roje fizike i objekteve të SH.A. Ujësjellës Kanalizime Elbasan

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Elbasan
Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Elbasan
Objekti i Tenderit Shërbimi i ruajtjes me roje fizike i objekteve të SH.A. Ujësjellës Kanalizime Elbasan
Nr. Reference REF-10934-11-09-2021
Vlera / Fondi Limit 38 601 321,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 10-11-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 25-11-2021
Data e mbajtjes se tenderit 25-11-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. UEVI-2015 SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • UEVI-2015
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 38 065 348,00
  Data e shpalljes se fituesit 05-01-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 45678418
  Data e lidhjes se kontrates 06-01-2022
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per UEVI-2015 viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per UEVI-2015 viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per UEVI-2015 viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per UEVI-2015 viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Qeverisja Vendore Elbasan REF-10934-11-09-2021
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 1 datë 10 Janar 2022

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data