Open Procurement Albania

Blerje Materiale ndriçimi

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues Bashkia Tirane
Objekti i Tenderit Blerje Materiale ndriçimi
Nr. Reference REF-12281-11-19-2021
Vlera / Fondi Limit 12 499 932,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 22-11-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 07-12-2021
Data e mbajtjes se tenderit 07-12-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues 1. ”ALBA LIGHT ” shpk
2. “A.K.M ALBANIAN INVESTMENT GROUP” Shpk
3. “INPLY”, sh.p.k
4. “START CO” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • A.K.M ALBANIAN INVESTMENT GROUP
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 11 874 070,00
  Data e shpalljes se fituesit 14-01-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 3 vite
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. ”ALBA LIGHT ” shpk, për këto arsye:
  - nuk plotëson pikën 2.3.5 të kritereve të veçanta të kualifikimit, pasi nuk ka paraqitur certifikate CE për produktet ne nr rendor: 1, 2, 3, 4, 5, 14, 15, 22, 23, 24, 25, 26 dhe nuk ka paraqitur certifikate ose raport testimi për të vërtetuar përputhshmërinë e produkteve 1,14,15,22,23,24,25,26 me SSH IEC 60898 ose ekuivalente, 2,4,39 me SSH IEC 60884 ose ekuivalente, 3,5,36,37,38,40 me SSH EN 60669 ose ekuivalente, 32, 33, 34 me SSH EN 50575 ose ekuivalente.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data