Open Procurement Albania

“Ndërtim rrjeti i kanalizimeve të ujërave të ndotura, Lugu i Dardhës”

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Sarandë
Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Sarande
Objekti i Tenderit “Ndërtim rrjeti i kanalizimeve të ujërave të ndotura, Lugu i Dardhës”
Nr. Reference REF-15222-12-15-2021
Vlera / Fondi Limit 9 825 084,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 17-12-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 28-12-2021
Data e mbajtjes se tenderit 28-12-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues 1. “Mane/s”shpk
2. “I.C.C GROUP” shpk & “2Z KONSTRUKSION” shpk
3. “ Jody Company”
4. “ASI-2A CO”shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MANE/S
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 7 743 400,00
  Data e shpalljes se fituesit 13-01-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 3 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “ Jody Company” shpk, për këto arsye:
  - Nuk ka pune te ngjashme per nje objekt te vetem ne nje vlere jo me te vogel se 30 % te vleres se perllogaritur te kontrates qe prokurohet dhe qe eshte realizuar gjate pese viteve te fundit nga data e shpalljes se njoftimit te kontrates
  2. “ASI-2A CO”shpk, për këto arsye:
  - Mungon leja Kodi III. 2. B – Grumbullim dhe transportim te mbetjeve jo te rrezikshme ne seline e ushtrimit te aktivitetit
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per MANE/S viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per MANE/S viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per MANE/S viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per MANE/S viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data