Open Procurement Albania

Riforcimi pallateve me kod gis: 7339, 23247 dhe riforcimi banesave individuale në njësinë administrative Ishëm të banorëve : Albana Beja, Altlin Koka, Shaban Kurti ne kuader te procesit te rindertimit (Programi i Rindertimit)

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrës
Institucioni Prokurues Bashkia Durres
Objekti i Tenderit Riforcimi pallateve me kod gis: 7339, 23247 dhe riforcimi banesave individuale në njësinë administrative Ishëm të banorëve : Albana Beja, Altlin Koka, Shaban Kurti ne kuader te procesit te rindertimit (Programi i Rindertimit)
Nr. Reference REF-15401-12-16-2021
Vlera / Fondi Limit 78 671 769,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Kufizuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 17-12-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 29-12-2021
Data e mbajtjes se tenderit 29-12-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues
Operatore Konkurues 1. ERGI shpk & BE-IS shpk
2. INERTI shpk
3. Braka Construksion shpk & SARDO Shpk
4. VALONA KONSTRUKSION shpk
5. AVDULI shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “VALONA KONSTRUKSION”
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 78 610 873,00
  Data e shpalljes se fituesit 07-02-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 78610873
  Data e lidhjes se kontrates 18-02-2022
  Kohezgjatja e kontrates 180 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime I. Lista e operatorëve ekonomikë të kualifikuar në përfundim të fazës së parë të procedurës :
  1. BOE ERGI shpk & BE-IS shpk
  2. Operatori ekonomik INERTI shpk
  3. BOE Braka Construksion shpk & SARDO Shpk
  4. Operatori Ekonomik VALONA KONSTRUKSION shpk
  5. Operatori Ekonomik AVDULI shpk ________________________________________________________________________________
  II. Kanë qenë pjesëmarrës në fazen tjetër të procedurës së sipërcituar këta ofertues me vlerat përkatëse të ofruara:
  1. Braka Construksion shpk & SARDO Shpk, Vlera: 77581859 lekë pa TVSH
  2. ERGI shpk & BE-IS shpk, Vlera: 78506144 lekë pa TVSH
  3. VALONA KONSTRUKSION shpk, Vlera: 78610873 lekë pa TVSH
  ________________________________________________________________________________
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Qeverisja Vendore Durrës REF-15401-12-16-2021
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit Buletini i Posaçëm Nr.16 datë 7 Shkurt 2022
  Lidhja e Kontrates Buletini i Posaçëm Nr. 28 datë 4 Mars 2022

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data