Open Procurement Albania

Blerje benzinë për vitin 2022

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Vlorë
Institucioni Prokurues Bashkia Vlore
Objekti i Tenderit Blerje benzinë për vitin 2022
Nr. Reference REF-23312-03-29-2022
Vlera / Fondi Limit 3 043 371,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 30-03-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 29-04-2022
Data e mbajtjes se tenderit 29-04-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. “FJORTES”
2. “GEGA CENTER GKG” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FJORTES SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 3 039 595,00
  Data e shpalljes se fituesit 12-05-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “GEGA CENTER GKG” shpk, për këto arsye:
  - Nuk i është referuar përditësimeve të fundit të publikuara nga APP sa i takon përditësimit të cmimeve të tregjeve ndërkombëtare të publikuara për artikujt e karburanteve, ku në datën dhe orën e hapjes së ofertave përditësimi i fundit ka qenë ai i datës 27.04.2022, kurse operatori ekonomik “GEGA CENTER GKG” shpk i është referuar cmimit të bursës së datës 29.03.2022.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per FJORTES SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per FJORTES SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per FJORTES SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per FJORTES SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data