Open Procurement Albania

“Blerje e materialeve per mirembatjen e Godinave Arsimore, ne administrim te Bashkise Lezhe”.

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Lezhë
Institucioni Prokurues Bashkia Lezhe
Objekti i Tenderit “Blerje e materialeve per mirembatjen e Godinave Arsimore, ne administrim te Bashkise Lezhe”.
Nr. Reference REF-30908-05-26-2022
Vlera / Fondi Limit 14 036 360,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 27-05-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 13-06-2022
Data e mbajtjes se tenderit 13-06-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. “DRINI A” SH.P.K
2. “STELLA” SH.P.K
Operator Ekonomik Kontraktues
 • "DRINI A"
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 13 867 800,00
  Data e shpalljes se fituesit 22-06-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 12 Muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “STELLA” SH.P.K, për këto arsye:
  - nga verifikimi i dokumentacionit nuk provon qe eshte distributor i autorizuar nga prodhuesi, pasi ne autorizimin e paraqitur mungojne te dhena te prodhuesit (emer, numer nipti, adrese, etj.), si dhe nuk ka bashkengjitur asnje dokumentacion qe provon lidhjen me prodhuesin per te cilin pretendon se eshte distributor.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per "DRINI A" viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per "DRINI A" viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per "DRINI A" viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per "DRINI A" viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data