Open Procurement Albania

“Rehabilitim dhe shtrim me asfaltobeton i rruges Kallavere Peshkopi,Bashkia Diber 2022”

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Dibër
Institucioni Prokurues Bashkia Diber
Objekti i Tenderit “Rehabilitim dhe shtrim me asfaltobeton i rruges Kallavere Peshkopi,Bashkia Diber 2022”
Nr. Reference REF-31384-06-01-2022
Vlera / Fondi Limit 15 416 666,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 02-06-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 17-06-2022
Data e mbajtjes se tenderit 17-06-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1. K.TURJA
2. NIKA
3. ALB-KON
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALB-KON SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 14 145 891,00
  Data e shpalljes se fituesit 27-07-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 16975069
  Data e lidhjes se kontrates 16-08-2022
  Kohezgjatja e kontrates 2 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. K.TURJA, për këto arsye:
  - ka deklaruar ne shtojcen nr.8 mbi vetedeklarimet, qe Z. Ferdinand Zgjani,me profesion Teknik ndertimi, i punësuar pranë shoqërisë tuaj, rezulton qe eshte i punesuar me nga 5 dite pune per muajin mars 2022 dhe prill 2022, gje e cila bie ndesh me delaraten ne piken D: DEKLARATA “Për zbatimin e dispozitave ligjore në marrëdhëniet e punës”, dhe me kontratat e punes te lidhura me mes paleve
  2. NIKA, për këto arsye:
  - nuk ka deklaruar ne shtojcen nr.8 mbi vetedeklarimet pajisetet teknike si: kokore 30 cope,Fikse zjarri 3 cope,prozhektore 2 cope,komplet i ndihmes shpejte 4 cope,tabela paralajmeruse 4 cope.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALB-KON SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALB-KON SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALB-KON SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALB-KON SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 117 datë 29 Gusht 2022

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data