Open Procurement Albania

Nd. Rr. (Rr.”Shen Gjergji”+Rr.”Ali Pashe Gucia”+Rr.”Arberia”+seg. Pingul me Rr.”Selishte”+Rr.”Vorë”)

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Kamëz
Institucioni Prokurues Bashkia Kamez
Objekti i Tenderit Nd. Rr. (Rr.”Shen Gjergji”+Rr.”Ali Pashe Gucia”+Rr.”Arberia”+seg. Pingul me Rr.”Selishte”+Rr.”Vorë”)
Nr. Reference REF-37281-07-27-2022
Vlera / Fondi Limit 55 870 362,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 28-07-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 12-08-2022
Data e mbajtjes se tenderit 12-08-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 5
Operatore Konkurues 1. “BONUS”shpk & “GJIKURIA” shpk
2. DAJTI PARK 2007 shpk
3. SIRETA 2 F shpk
4. BE-IS shpk
5.XHAST shpk & DENIS-05 shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BONUS shpk - GJIKURIA shpk
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 50 699 379,00
  Data e shpalljes se fituesit 10-10-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 60839254
  Data e lidhjes se kontrates 17-10-2022
  Kohezgjatja e kontrates 108 dite
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1. BE-IS shpk, per arsye:
  -nuk ka paraqitur dokumentacionin origjinal ose të njehsuar me origjinalin fizikisht, pranë autoritetit Kontraktor – Bashkia Kamëz, brenda afatit të kërkuar nga Komisioni i Vlerësimi të Ofertave, të cilin e ka njoftuar nëpërmjet sistemit elektronik të prokurimit.

  2. XHAST shpk & DENIS-05 shpk, per aryse:
  -nuk ka paraqitur dokumentacionin origjinal ose të njehsuar me origjinalin fizikisht, pranë autoritetit Kontraktor – Bashkia Kamëz, brenda afatit të kërkuar nga Komisioni i Vlerësimi të Ofertave, të cilin e ka njoftuar nëpërmjet sistemit elektronik të prokurimit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per BONUS shpk viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per BONUS shpk viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per BONUS shpk viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per BONUS shpk viti 2019-2020

  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GJIKURIA shpk viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GJIKURIA shpk viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GJIKURIA shpk viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GJIKURIA shpk viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 146 datë 24 Tetor 2022
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data