Open Procurement Albania

Rikonstruksion i godines se re te sherbimit zjarrefikes dhe sheshit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Kukës
Institucioni Prokurues Bashkia Kukës
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i godines se re te sherbimit zjarrefikes dhe sheshit
Nr. Reference REF-45808-10-13-2022
Vlera / Fondi Limit 16 110 800,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 14-10-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 01-11-2022
Data e mbajtjes se tenderit 01-11-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues 1. BOE PRO GRREN& INA shpk
2. “DENOLT” shpk
3. OUEN shpk
4. NDERTIMI shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • PRO GRREN - INA shpk
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 15 439 223,00
  Data e shpalljes se fituesit 23-11-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 18527068
  Data e lidhjes se kontrates 05-12-2022
  Kohezgjatja e kontrates 3 muaj nga data e dorezimit te sheshit te ndertimit
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  1.NDERTIMI shpk,per arsyet e meposhtme:
  -nuk ploteson kushtin e vendosur ne DST ,per Nr.e Teknike te ndertimit
  -nuk ploteson Nr e kerkuar per Hidroizolues
  -nuk ploteson Nr. e kerkuar per suvatues dhe murator
  -nuk ploteson Nr e kerkuar per Bojaxhi (pjese e stafit mbeshtetet te gjithe keta te mesipermit)
  -Nuk ka paraqitur deklarate per caktimin e Drejtuesit teknik ne kantier
  -nuk ploteson kushtin e vendosur ne piken 5 te DST(kontrate furnizimi me binder)
  -nuk ploteson kushtin e vendosur ne piken Nr.6 te DST (kontrate furnizimi per inerte)
  -nuk ploteson Kushtin Nr.4 pika a te DST, konkretisht per mjetin eskavator 0.25m3
  -nuk ploteson kushtin per dorezimin,paraqitjen e sigurimit te ofertes per proçeduren.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INA shpk viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INA shpk viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INA shpk viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INA shpk viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Buletini Nr. 143 datë 17 Tetor 2022
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 173 datë 19 Dhjetor 2022
  Grafiku i Punimeve

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data