Open Procurement Albania

Loti 1 Blerje karburant naftë D 1

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Maliq
Institucioni Prokurues Bashkia Maliq
Objekti i Tenderit Loti 1 Blerje karburant naftë D 1
Nr. Reference REF-69811-05-19-2023
Vlera / Fondi Limit 16 004 320,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 22-05-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 07-06-2023
Data e mbajtjes se tenderit 07-06-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. BOE “MEROLLI OIL” shpk & “A.L.F” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Merolli Oil Shpk - “A.L.F Shpk
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 16 004 320,00
  Data e shpalljes se fituesit 29-06-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 19205184
  Data e lidhjes se kontrates 03-07-2023
  Kohezgjatja e kontrates 1 vit pas lidhjes së Marrëveshjes Kuadër
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Merolli Oil Shpk viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Merolli Oil Shpk viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Merolli Oil Shpk viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Merolli Oil Shpk viti 2019-2020

  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “A.L.F Shpk viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “A.L.F Shpk viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “A.L.F Shpk viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “A.L.F Shpk viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 61 datë 10 Korrik 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data