Open Procurement Albania

Rehabilitimi dhe riparimi i sistemit energjitik, stacionet 1,6 UZ Ksamil & stacioni Lugu

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Sarandë
Institucioni Prokurues Shoqëria Rajonale Ujësjellës Kanalizime Sarandë SH.A
Objekti i Tenderit Rehabilitimi dhe riparimi i sistemit energjitik, stacionet 1,6 UZ Ksamil & stacioni Lugu
Nr. Reference REF-70560-05-25-2023
Vlera / Fondi Limit 4 246 266,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 26-05-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 07-06-2023
Data e mbajtjes se tenderit 07-06-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1. MANE/S shpk
2. A-91 shpk
3. MEPS-A shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MANE/S
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 3 770 400,00
  Data e shpalljes se fituesit 20-06-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 3770400
  Data e lidhjes se kontrates 10-07-2023
  Kohezgjatja e kontrates 30 dite
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1. A 91 shpk, per arsye:
  -Ka paraqitur si pune e ngjashme nje kontrate pune qe i mungon Vertetimi i leshuar nga enti publik per permbushjen me sukses te kontrates
  -Ka paraqitur kontrate sherbimi te paperfunduar, per arsye se afati i perfundimit eshte 2 vjet (data e lidhjes se kontrates eshte 29.12.2022, me afat 2 vjecar)

  2. MEPS A shpk, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur kopje te bilanceve per vitet 2020, 2021 dhe 2022
  -Nuk ka paraqitur deshmi per sherbimet e meparshme te ngjashme
  -Nuk ka paraqitur Licencat profesionale
  -Nuk ka deklaruar stafin teknik
  -Nuk ka deklaruar makineri dhe pajisje
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per MANE/S viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per MANE/S viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per MANE/S viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per MANE/S viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 62 datë 17 Korrik 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data