Open Procurement Albania

Studim – projektim për “Rikualifikimurban në lagjen “5 Shtatori” Çorovodë”

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Skrapar
Institucioni Prokurues Bashkia Skrapar
Objekti i Tenderit Studim – projektim për “Rikualifikimurban në lagjen “5 Shtatori” Çorovodë”
Nr. Reference REF-75041-07-13-2023
Vlera / Fondi Limit 7 301 480,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Shërbim konsulence
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 14-07-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 25-07-2023
Data e mbajtjes se tenderit 25-07-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. BOE “ARENA MK” sh.p.k. & “HTS COMPANY” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “ARENA MK” sh.p.k. - “HTS COMPANY” sh.p.k
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 6 980 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 19-10-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 7301480
  Data e lidhjes se kontrates 01-11-2023
  Kohezgjatja e kontrates 4 (katër) muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “ARENA MK” sh.p.k. viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “ARENA MK” sh.p.k. viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “ARENA MK” sh.p.k. viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “ARENA MK” sh.p.k. viti 2019-2020

 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 93 datë 13 Nëntor 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Detyre Projektimi

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data