Open Procurement Albania

“Ndërtim mur mbajtes, Lagjja nr. 1, Lumi i Vërdovës”.

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Pogradec
Institucioni Prokurues Bashkia Pogradec
Objekti i Tenderit “Ndërtim mur mbajtes, Lagjja nr. 1, Lumi i Vërdovës”.
Nr. Reference REF-76508-08-01-2023
Vlera / Fondi Limit 4 061 279,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 03-08-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 14-08-2023
Data e mbajtjes se tenderit 14-08-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 6
Operatore Konkurues 1. "INA SHPK" shpk
2. BENAKS-94” shpk
3. “Progress Shkodra” shpk,
4. “REJ” shpk
5. “SARK” shpk
6. “Shëndelli” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BENAKS - 94 SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 3 361 505,00
  Data e shpalljes se fituesit 14-09-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 4033806
  Data e lidhjes se kontrates 13-10-2023
  Kohezgjatja e kontrates 4 jave nga marrja në dorëzim e sheshit të ndërtimit
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  1. REJ shpk, per arsye:
  -Ka paraqitur oferte ekonomike anomalisht te ulet
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 89 datë 30 Tetor 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Grafiku i Punimeve
  Horografia
  Relacion Argumentimi

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data