Open Procurement Albania

Loti II: Kryerja e shërbimit të pastrimit në disa njësi administrative të Bashkisë Elbasan

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Elbasan
Institucioni Prokurues Bashkia Elbasan
Objekti i Tenderit Loti II: Kryerja e shërbimit të pastrimit në disa njësi administrative të Bashkisë Elbasan
Nr. Reference REF-79796-09-13-2023
Vlera / Fondi Limit 57 390 513,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures E hapur, mbi kufirin e lartë monetar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 14-09-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 16-10-2023
Data e mbajtjes se tenderit 16-10-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1. “ALKO IMPEX CONSTRUCTION” SHPK
2. “Viola Green” sh.p.k
3. “REJ” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Viola Green
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 56 454 641,00
  Data e shpalljes se fituesit 13-11-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 24 muaj për secilin lot.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  1. REJ sh.p.k, per arsye:
  -Ka paraqitur oferte ne te dy lotet, dhe si pasoje nuk i ploteson kriteret teknike ne menyre kumulative.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Qeverisja Vendore Elbasan REF-79796-09-13-2023
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Planvendosje 1
  Planvendosje 2
  Planvendosje 3
  Planvendosje 4
  Planvendosje 5
  Planvendosje 6

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data