Open Procurement Albania

Ruajtja dhe Siguria Fizike në roje private dhe shoqërimi i vlerave monetare për UKT sh.a

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Objekti i Tenderit Ruajtja dhe Siguria Fizike në roje private dhe shoqërimi i vlerave monetare për UKT sh.a
Nr. Reference REF-83002-10-10-2023
Vlera / Fondi Limit 69 623 583,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures E hapur, mbi kufirin e lartë monetar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 11-10-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 13-11-2023
Data e mbajtjes se tenderit 13-11-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1.” BRECANI –R.O.S.P ” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BRECANI R.O.S.P. Shpk
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 69 231 364,00
  Data e shpalljes se fituesit 20-11-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 69231364
  Data e lidhjes se kontrates 13-12-2023
  Kohezgjatja e kontrates Afati i kryerjes të shërbimit:12 muaj nga nënshkrimi i Marrëveshjes Kuadër ( Kjo marreveshje kuadër dhe cdo minikontratë e lidhur me subjketin privatë të shërbimit të sigurisë do të konsiderohet e zgjidhur nëse shoqëria “Illyrian Guard”shpreh mundësinë e ofrimit të shërbimit të sigurisë.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per BRECANI R.O.S.P. Shpk viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per BRECANI R.O.S.P. Shpk viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per BRECANI R.O.S.P. Shpk viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per BRECANI R.O.S.P. Shpk viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Qeverisja Vendore Tiranë REF-83002-10-10-2023
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 103 datë 26 Dhjetor 2023
  Procesverbal "Per argumentimin e Realizimit te Procedures ne nje Kontrate"
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data