Open Procurement Albania

Blerje Karburant

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Mat
Institucioni Prokurues Ndermarrja e Sherbimeve Bashkiake Mat
Objekti i Tenderit Blerje Karburant
Nr. Reference REF-93844-01-25-2024
Vlera / Fondi Limit 13 333 333,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 26-01-2024
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 12-02-2024
Data e mbajtjes se tenderit 12-02-2024
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. “RUÇI” Sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • "RUÇI"
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 13 333 333,00
  Data e shpalljes se fituesit 21-02-2024
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 24 (njëzet e katër) muaj.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Vlera e ofruar për normën e fitimit të shprehur në vlerë absolute për litër: 26 (njëzet e gjashtë) lekë pa TVSH
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per "RUÇI" viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per "RUÇI" viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per "RUÇI" viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per "RUÇI" viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Formular i Njoftimit te Fituesit Paraprak

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data